Информационный центр «Все Решено»->Готовые работы->Эссе->Прочее->Эссе — «Ессе на один з розділів книги Халий И.А. Современные общественные движения: инновационный потенциал российских преобразований в традиционалистской среде»

Эссе — «Ессе на один з розділів книги Халий И.А. Современные общественные движения: инновационный потенциал российских преобразований в традиционалистской среде»

Вид работы: Эссе

Дисциплина: Соціологія суспільних рухів

Тема: Ессе на один з розділів книги Халий И.А. Современные общественные движения: инновационный потенциал российских преобразований в традиционалистской среде

Объем: 3 стр

Год сдачи работы: 2011

Язык выполнения: украинский

 

Фрагмент работы 

Актуальність вивчення формування і розвитку громадянського суспільства в сучасній Росії не потребує особливих доказів. Проте монографічних досліджень з цієї теми в останнє десятиліття не з'являлося. Тим цінніше представляється книга І.А. Халій, в якій рухи розглядаються не лише як частина, але як фундамент громадянського суспільства.

У розділі ІІ монографії, що базується на результатах двадцятирічних емпіричних досліджень автора і її колег, простежується динаміка розвитку громадської активності - з періоду перебудови і до наших днів, аналізується інноваційна діяльність соціальних рухів. Цей аналіз спирається на широкий круг теоретичних підходів (необхідність чого пояснюється багатогранністю об'єкту дослідження), які перетворені в єдиний авторський теоретичний базис. І на це варто звернути особливу увагу, оскільки І.А. Халій, будучи не лише вченим, але одночасно і викладачем вищої школи, представляє таким чином молодим колегам приклад того, як сформувати власний теоретичний підхід до самостійного дослідження.

У розділі ІІ монографії особливому аналізу піддана історія російських громадських рухів, в першу чергу, того періоду, коли відбувалася перша спроба реалізації трансформацій в нашій країні (кінець XIX - почало XX вв.). Їх вивчення дозволило авторові виявити ряд характеристик громадських рухів, відтворених в сучасний період. Головним є те, що виникнення і розвиток громадських організацій обов'язково пов'язане з соціальним і політичним реформуванням суспільства; ініціатива або активна моральна (ідейна і ідеологічна) підтримка їх створення і розвитку належала представникам влади і елітарним кругам; лідери, а найчастіше, і "рядові" діячі громадських організацій - вихідці з інтелігенції; спрямованість діяльності громадських організацій завжди була добродійною, альтруїстською, філантропічною: самоорганізація відбувалася не для вирішення власних проблем їх активістами, а для допомоги державі і суспільству. Аналіз причин формування сучасних громадських рухів показав, що одним з них став попередній досвід самоорганізації громадян в радянський період, тобто в епоху тоталітаризму (правила не бувають без виключень) - мова про рух дисидентів і молодіжного екологічного руху. 

Также советуем посмотреть другие готовые работы:
Диплом — «Інноваційні підходи в організації слухання музик на уроках в ЗОШ (на прикладі уроків музичного мистецтва у 7 класі ЗОШ)»
Курсовая — «Лизинг воздушных судов в управленческих решениях»
Диплом — «Специфіка новиннєвої політики державного телеканалу на сучасному етапі»

Заказать эссе