Информационный центр «Все Решено»->Готовые работы->Эссе->Международная экономика->Эссе — «Сучасні тенденції розвитку сегментів світового фінансового ринку»

Эссе — «Сучасні тенденції розвитку сегментів світового фінансового ринку»

Вид работы: эссе

Дисциплина: міжнародний фінансовий ринок

Тема: Сучасні тенденції розвитку сегментів світового фінансового ринку

(Современные тенденции развития сегментов мирового финансового рынка)

Объем: 9 стр

Год сдачи работы: 2011

Язык выполнения: украинский

 

Фрагмент работы 

На  сучасному етапі світовий фінансовий ринок знаходиться у затяжній фінансовій кризі. Що вносить свої коррективи у розвиток усіх його сегментів. Розглянемо основні тенденції, які панують на світових фінанових ринках.

Вивченням і розробкою питань функціонуванн фінансового ринку займались сучасні західні економісти Г. Марковіц, Р. Мертен, Ф. Мишкін, Е. Петерс [1].  

Масштаби посилення і зміцнення ролі світового фінансового ринку постійно зростають. Сучасний розвиток світового господарства характеризується якісними змінами у всебічних відносинах між країнами світу. Наприкінці ХХ ст. у світовій економіці набув поширення термін „фінансова глобалізація", під якою вчені розуміють ідеологію і політику об'єднання національних грошових систем, а також сукупність транснаціональних потоків товарів, послуг, капіталів, інвестицій, технологій, інформації, персоналу,  ідей тощо [2].

Реальна глобалізація характеризується тим, що міжнародні економічні зв'язки охопили практично всі країни і кожна з них залежить від міжнародного бізнесу. Наслідки цього двоякі: з одного боку, країна може користуватися всіма благами, не відчуваючи  відсутності в неї тих чи інших ресурсів, можливостей. Але, з іншого -  платою за це є  суттєва залежність країни від стану світових ринків у цілому, влив яких може мати і негативну направленість. Наприклад, фінансова криза, яка почалась у 2008 році зі США і европейських країн, почалася з кредитного  і  іпотечного ринку. Як гангрена вона швидко перекинулась на національні ринки навіть тих країн, у яких фінансові ринки знаходяться лише на стадії становленняі. Український фондовий ринок, українська валюта, банківська сфера, сфера будівництва і інвестиційний ринок відчули на собі відгуки світової кризи у повному масштабі. Звичайно, сегменти національних фінансових ринків у різних країнах відреагували по-різному. На Заході  населення і фінансові установи серьезно постраждали від падіння фондових ринків, банківська сфера витримала такий удар більш меньш стійко. На українському і російському ринках  основний удар був нанесений по курсу валют і банківській сфері, в той же час обвал національних фондових ринків  не відзначився майже на кишенях пересічних громадян і інвесторів. Це повязано з тим, що фондовий ринок нашої країни знаходиться на стадії розвитку, слабка довіра і законодавчі основи захисту фізичних осіб – інвесторів, які майже не вкладали свої кошти в цінні папери.

 

СПИСОК ЛИТЕРАТУРЫ

  1. Добродомова С.В. Финансовая глобализация как определенная степень интеграции и ее последствия // Весник Нижненовгородского государственного университета. - № 1 (7). - 2011. - С. 620-624.
  2. Осавлюк С. Л. Прогнозування нестабільності фінансових ринків в умовах глобалізації. - К.: Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України, 2008. -С. 248-251
  3. Карпінський Б.А. Герасименко О.В. Фінансова система: навчальний посібник. - Львів: „Магнолія+", 2010. -С. 272-278 с.
  4. Петров М., Плисецкий Д. Трансформация глобальных финансов: «скорая помощь» в кризис или устойчивая тенденция / М. Петров, Д. Плисецкий. Мировая экономика и международные отношения. – 2010. - №7. – С.7-29

Также советуем посмотреть другие готовые работы:
Доклад — «Теоретико-методологічні засади аналізу інтеграційних процесів в програмі «Східне партнерство»»
Статья — «Інвестиційна активність транснаціональних корпорацій (ТНК)»
Реферат — «Співробітництво «Україна - СОТ» і проблема глобальної лібералізації»

Заказать эссе