Информационный центр «Все Решено»->Готовые работы->Курсовая работа->Прочее->Курсовая — «Зоологізми в лексичних системах англійської та української мови»

Курсовая — «Зоологізми в лексичних системах англійської та української мови»

Вид работы: курсовая работа

Дисциплина: Лексикология

Тема: Зоологізми в лексичних системах англійської та української мови

(Зоологизмы в лексических системах английского и украинского языка)

Объем: 38 стр

Год сдачи работы: 2010

Язык выполнения: украинский

 

Содержание

ВСТУП

РОЗДІЛ. Теоретичні основи дослідження словоутворення зоолексики

1.1. Визначення поняття «зоолексика» та похідних понять

1.2. Особливості семантики фразеологічних одиниць з зоонімами

1.3. Структура і семантика складної зоолексики

РОЗДІЛ ІІ. Зоологізми в лексичних системах англійської та української мов

2.1. Функціонування зоологізмів у лексичній системі англійської мови

2.2.  Функціонування зоологізмів у лексичній системі української  мови

ВИСНОВКИ

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

 

Вступ 

Актуальність. Серед величезної кількості одиниць фразеологізмів в особливу групу виділені зооморфізми - одиниці фразеологізмів, до складу яких включені найменування тварин. На жаль, в курсі вивчення мови фразеології відведено лише декілька уроків, що не дає повного і глибоко уявлення про цей розділ лінгвістики. Ця робота дає можливість вивчити будову, походження, лексичне значення одиниць фразеологізмів.

Мета виявити особливості структури, лексичного значення зооморфізмів, їх національно-культурної специфіки, визначити способи формування зооморфної характеристики людини

Гіпотеза. Зоологізми, що виникають на основі образного уявлення про ту або іншу тварину,  найяскравіше і безпосередньо відбивають національну самобутність, характерну для цього етносу.

Вивчена питання. Першим, хто докладно досліджував фразеологізми, був академік В. В. Винограду. Беручи участь в складанні "Тлумачного словника російської мови", спостерігаючи за стійкими виразами, які поміщалися в словник, він прийшов до теоретичного осмислення цього матеріалу. Винограду уперше виділив основні типи фразеологізмів по мірі смислової спаяності їх компонентів : ідіоми (бити байдики, пити гірку, водити за ніс, стріляний горобець, до упаду, по повній), словосполучення фразеологізмів, або коллокации ( проливний дощ, приймати рішення, зерно істини, ставити питання).

Сьогодні до складу одиниць фразеологізмів лінгвісти відносять прислів'я (тихіше їдеш - далі будеш, не у свої сани не сідай), приказки (ось тобі, бабуся, і юрьев день), граматичні фразеологізми (трохи не; трохи не; як би то не було); фразеосхеми (Y він і в Африці Y; усім Y -ам Y; Y як Y), крилаті слова (а скринечка просто відкривалася, крига скреснула!).

Серед величезної кількості одиниць фразеологізмів в особливу групу виділені зооморфізми - одиниці фразеологізмів, до складу яких включені найменування тварин.

Методи роботи. Аналіз, порівняння і зіставлення, синтез.

Также советуем посмотреть другие готовые работы:
Диплом — «Інноваційні підходи в організації слухання музик на уроках в ЗОШ (на прикладі уроків музичного мистецтва у 7 класі ЗОШ)»
Курсовая — «Лизинг воздушных судов в управленческих решениях»
Диплом — «Специфіка новиннєвої політики державного телеканалу на сучасному етапі»

Заказать курсовую работу