Информационный центр «Все Решено»->Готовые работы->Курсовая работа->Языки/Литература->Курсовая — «Проблематика роману Д. Дефо «Робінзон Крузо»»

Курсовая — «Проблематика роману Д. Дефо «Робінзон Крузо»»

Вид работы: курсовая

Дисциплина: иностранная литература

Тема: Проблематика роману Д. Дефо «Робінзон Крузо»

(Проблематика романа Д. Дефо «Робинзон Крузо»)

Объем: 31 стр

Год сдачи работы: 2010

Язык выполнения: украинский

 

Содержание

ВСТУП

ГЛАВА 1. РОМАН ДЕФО ЯК ПРИКЛАД ТВОРУ ПРОСВІТНИЦЬКОГО РЕАЛІЗМУ

1.1. Поняття "Нового часу" і епохи "Просвітництва"

1.2. Роман Дефо як приклад твору просвітницького реалізму

1.3. Жанрова своєрідність роману

ГЛАВА 2. ОСОБЛИВОСТІ ПРОБЛЕМАТИКИ РОМАНУ

2.1. Моральна проблематика твору. Образ робінзона як "природну людину". Поетизація праці

2.2. Соціальна проблематика твору. Образ робінзона-буржуа. Тема рабства і работоргівлі. Образ П'ятниці

2.3. Переосмислення віри і релігії в романі

ВИСНОВКИ

Список літератури

 

Вступ 

Роман англійського письменника Даніеля Дефо "Пригоди робінзона Крузо" по праву належить до найбільш читаних творів світової літератури. Інтерес до нього не вичерпується як з боку читачів, так і з боку дослідників англійського роману епохи Просвітництва, що високо оцінюють внесок письменника у розвиток національних традицій жанру і усієї західноєвропейської белетристики. Даніель Дефо був одним з тих авторів-просвітників, які своєю творчістю заклали основи багатьох типів, жанрових різновидів і форм роману ХIХ -ХХ вв.

Книг, рівних "робінзонові", насправді, так небагато, яким дивом або парадоксом чи, нарешті непорозумінням пояснити долю такої книги було б навіть природно. Книга Дефо, залишилася зразком загальнодоступного і захоплюючого читання.

Зрозуміло, "робінзона" читали і читають по-різному. Діти читають його як "пригоди", але з того ж "робінзона" була вичитана ціла філософська доктрина. Всякий час, всякий вік і кожен народ читає "робінзона" по-своєму, але незмінно читає.

Книга про робінзона, одночасно легка і глибока, містить в собі життя звичайної людини, але в той же час і щось небувале. Хтось побачить в "Пригодах робінзона" керівництво з виживання, хтось почне сперечатися з автором, чи повинен робінзон з'їхати з глузду, на кшталт Аткінсона з "Дітей капітана Гранту" і "Таємничого острова", треті бачитимуть в ньому стійкість людського духу і так далі

"Пригоди робінзона Крузо" - геніальна книга. У короткому понятті "геній" ув'язнений джерело довголіття таких книг. Пояснити їх секрет до кінця неможливо. Під силу таке лише такому всемогутньому "критикові", як час, який своїм об'єктивним ходом розкриває сенс шедеврів. "Робінзон" – книга, яка завжди залишиться недочитана. Тільки зміст, ще недораскритого примушує нас читати старі книги, а інакше, навіщо ж її здійснювати зайве зусилля? Придивіться, як діє істинний письменник, якщо з перших і простих рядків "Я народився у…" він іронізує, не дозволяє випустити книгу з рук.

Об’єкт дослідження – роман Д. Дефо «Робінзон Крузо».

Предмет дослідження – проблематика роману Д. Дефо «Робінзон Крузо».

Мета дослідження – проаналізувати проблематику роману Д. Дефо «Робінзон Крузо»

Также советуем посмотреть другие готовые работы:
Диплом — «Поетика експресіонізму в українській літературі 20-40-х років ХХ століття»
Реферат — «Психологія у літературній творчості Ф.М. Достоєвського»
Диплом — «Концепція людини у романі М. Івченка «Робітничі сили»»

Заказать курсовую работу